Wrzeszcz w teledysku Pauliny Przybysz

Piosenkarka Paulina Przybysz wypuściła właśnie singla pt. „Pirx”, który zapowiada nowy album. Wideoklip do piosenki nakręcono… we Wrzeszczu 🙂 Scenografią jest przede wszystkim zrewitalizowana ulica Wajdeloty, ale kilka scen nakręcono także przy ul. Waryńskiego oraz ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Miło!

 
Klip można obejrzeć tutaj:

4 komentarze na temat “Wrzeszcz w teledysku Pauliny Przybysz

 1. Paulina rozpoczyna wędrówkę od domu Wajdeloty nr 6. Wychodzi na ulicę przez czerwone drzwi (te drzwi to oryginał z około 1900 roku). Od 1945 roku mieszkał tam Stanisław Wielgus. Przez wiele lat prowadził klinikę leczenia schorzeń kręgosłupa. W latach młodzieńczych był mistrzem kulturystyki okręgu gdańskiego. Dzisiaj w tej kamienicy działalność gospodarczą prowadzi jego wnuczka Magdalena. To ona przemalowała drzwi na czerwono.
  W klipie widać kilka lokali handlowych istniejących od wielu lat: zakład złotniczo-zegarmistrzowski, warzywniak pana Zbyszka,antykwariat powstały w lokalu po sklepie „mlecznym”. Są też nowości np. zakład fryzjerski tylko dla panów stworzony przez Adama Nergala Darskiego i kilka lokali gastronomicznych.
  Ciekawostka: ul. Wajdeloty to tylko 29 budynków, a lokali gastronomicznych jest około szesnastu. Powstają dwa nowe. Na ulicy która ma około 490 metrów stoją 64 ławki i rośnie kilkadziesiąt drzew.

 2. Wajdeloty z teledysku, to Wajdeloty po rewitalizacji. Rewitalizacji udanej. Ulica wypiękniała. Mnie jednak brakuje tego co znikło.Nie ma zakładów szklarskiego i złotniczego na rondzie. Nie ma pracowni krawieckich. Pod nr 26 od1945 roku garnitury na miarę szył pan Józef Moczydłowski. Pod nr 7 w latach 1972 -2003 garnitury szył pan Zygmunt Ugniewski.Pracownia miała nazwę „Zygmunt”.
  Na rogu Wallenroda/Wajdeloty był sklep chemiczny. Teraz to poradnia lekarska. Był punkt przyjęć Śnieżki spółdzielni pralniczej. Pod nr 25 był sklep metalowo-hydrauliczny. Teraz powstaje tam kolejny bar. Pod nr7 był warzywniak, teraz to bar. Od 1945 roku na Wajdeloty istnieją dwie firmy: Cukiernia PARADOWSKI i Zakład Fotograficzny rodziny Żukiewiczów. Niestety założyciele już nie żyją. Pod nr 10 przez kilka lat powojennych istniał bar „Paszteciarnia” Potem stał się mieszkaniem. Po 1989 roku powstał sklep z artykułami elektrycznymi. Niestety splajtował. Będzie kolejny bar. To wiem od pani która jest córką pierwszych mieszkańców tego lokalu.
  Sklepiki spożywcze plajtują. Właśnie w 2017 zniknął kolejny pod nr 23.
  Nowa Wajdeloty jest piękna. Ale to nie Wajdeloty z dawnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *