Wystawa plenerowa o historii Wrzeszcza

Kilka miesięcy temu Fundacja Karrenwall, znana m.in. z publikacji pięknych albumów z fotografiami starego Gdańska, zwróciła się do mnie z propozycją przygotowania wystawy plenerowej o historii Wrzeszcza. Dano mi wolną rękę, jeśli chodzi o tematykę. Z uwagi na planowaną objętość i lokalizację w plenerze, a także na charakter zbioru ilustracji, jaki mi udostępniono, temat potraktowałem w ujęciu „dla początkujących”. Pierwszą z dwóch prezentacji, pt. Dawny rynek we Wrzeszczu (Langfuhr), od zeszłego czwartku można oglądać na skwerku przed głównym wejściem do Galerii Bałtyckiej:

 

Wystawę można oglądać do połowy sierpnia br. Więcej informacji na stronie Fundacji.

4 komentarze na temat “Wystawa plenerowa o historii Wrzeszcza

 1. Szanowny autorze , czas pomyśleć o
  Muzeum Dzielnicy , historia zachowana odrębna struktura, jedyna nie zniszczona cześć Gdańska po II wojnie , znakomite dokonania naukowe , faktycznie 3 Noblistów! , przemysłowe DAB , Oetker, środowiskowe /malarze , pisarze , sportowe /1 sza Złota medalistka po olimpijska po wojnie/ czy religijne /wizyty św.Jana Paweła ll / i wiele innych uzasadniają powołanie takiej placówki …

  • Szanowny Panie, nie mam, niestety, takiej mocy sprawczej. O takim pomyśle przebąkiwali radni Rady Dzielnicy Dolny Wrzeszcz – może jak mieszkańcy w większej liczbie zaczną się do nich zgłaszać z tym pomysłem, to spróbują pomysł wcielić w życie?

 2. Panie Jarku. Wystawę widziałem i obejrzałem dokładnie. To świetna prezentacja Wrzeszcza.
  Ale ludzie pędzący na zakupy w Galerii Bałtyckiej nie podchodzą do niej. Powinna stanąć nie tak daleko od drzwi wejściowych do galerii. Lepszym miejscem dla wystawy byłoby wnętrze galerii. W Manhattanie na parterze była podobna wystawa. O wiele więcej osób ją obejrzało.
  A teraz pytanie. Czy „Wrzeszcz na starej pocztówce, spacer drugi” już się pokazał? Gdzie można kupić ten album?

  Pozdrawiam serdecznie.

  • Panie Januszu, cieszę się, że prezentacja się podoba. Wszelkie uwagi dot. jej ustawienia proszę kierować do Fundacji Karrenwall (fundacja@karrenwall.eu) – ja odpowiadam tylko za treść.

   Drugi tom albumu utknął w wydawnictwie – niestety, kontakt się urwał…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.