Zapowiedź: „Koleją przez gdańskie osiedla do Nowego Portu”

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się, gdzie się w ostatnich tygodniach podziałem – przez dwa miesiące nie było tu nowego wpisu. Odechciało mi się? W żadnym wypadku. W ostatnich tygodniach zajęty byłem finalizowaniem tematu, który z różnych powodów utrzymywałem w tajemnicy. Dziś w końcu mogę się wszystkim pochwalić.

Otóż 20 kwietnia ukaże się nowa książka, której jestem współautorem. Tym razem popełniłem dzieło z Henrykiem Jurszem, znawcą historii trójmiejskich kolei. Nasze wspólne dzieło pt. Koleją przez gdańskie osiedla do Nowego Portu opisuje nie tylko dzieje pierwszej gdańskiej kolejki podmiejskiej (a później miejskiej) i plany jej rozbudowy, ale także osiedli, które wzdłuż tej linii powstawały (m.in. Kolonia Schichaua, osiedla Młynisk i Dolnego Wrzeszcza).

Nie muszę pisać, że radość z nowej książki mam ogromną i jestem przekonany, że wieloma ustaleniami uda nam się z Henrykiem Was zaskoczyć 🙂

Książka właśnie się drukuje. Ma 384 strony w twardej oprawie, jest bogato ilustrowana, będzie także dostępna w wersji elektronicznej (ePub, PDF i mobi). Oto jej okładka:

jursz_wasielewski_okladka

Oczywiście zaplanowaliśmy spotkania promocyjne, ale o nich będziemy informować trochę później 😉

Słowem: wielka radość! 🙂

Dodano o godz. 13:00: PRIMA APRILIS! Powyższy wpis jest oczywiście primaaprilisowym żartem, przygotowanym z Henrykiem. Na moim facebookowym profilu nabrało się ponad 20 osób… 😉