Dolnowrzeszczańscy jezuici łamią prawo autorskie!

Dolnowrzeszczańscy jezuici łamią prawo autorskie! Na swojej stronie internetowej opublikowali bez wiedzy i zgody Jana Daniluka oraz mojej obszerne fragmenty naszego szkicu historycznego, opublikowanego na poprzedniej wersji strony dolnywrzeszcz.pl (wówczas jeszcze Projekt 'Dolny Wrzeszcz’), opisującego będący w ich posiadaniu kościół przy ul. Mickiewicza. Co więcej: nie podali kto jest autorem oryginalnego tekstu. Czyli zgodnie z polskim prawem naruszyli nasze autorskie prawa osobiste (abstrahuję od rozważań, co z autorskim prawem majątkowym).

Utwór (tekst-szkic historyczny) nie został oznaczony jako nasz, ponadto naruszona została jego treść (wycięto całe akapity według własnego uznania). Jednocześnie dolnowrzeszczańscy jezuici wprowadzają swych parafian w błąd, sugerując, iż samodzielnie napisali tak dobry tekst (skoro nie ma podpisu, kto tekst napisał, zakładać należy, że uczyniła to redakcja strony – w stopce stoi przecież „© Jezuici Gdańsk. Wszelkie prawa zastrzeżone” [!]; abstrahuję zupełnie od kwestii, kto zebrał zawarte w nim informacje…). Tutaj jest dowód – porównaj treść z historią kościoła na stronie dolnowrzeszczańskich jezuitów.

W połowie marca napisałem do Księdza Proboszcza następującego maila:

mail_do_proboszcza

Minęły trzy miesiące – jak dotąd bez odzewu. Dolnowrzeszczańscy jezuici nie skorzystali nawet z możliwości naprawienia swej winy „cichaczem” – wystarczyło wyraźnie podpisać tekst na ww. stronie, bez ustosunkowywania się do mojego maila. Jestem zniesmaczony. Jezuici z Dolnego Wrzeszcza, wstydźcie się – po siódme: nie kradnij.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.