Wystawa plenerowa o historii Wrzeszcza

Kilka miesięcy temu Fundacja Karrenwall, znana m.in. z publikacji pięknych albumów z fotografiami starego Gdańska, zwróciła się do mnie z propozycją przygotowania wystawy plenerowej o historii Wrzeszcza. Dano mi wolną rękę, jeśli chodzi o tematykę. Z uwagi na planowaną objętość i lokalizację w plenerze, a także na charakter zbioru ilustracji, jaki mi udostępniono, temat potraktowałem w ujęciu „dla początkujących”. Pierwszą z dwóch prezentacji, pt. Dawny rynek we Wrzeszczu (Langfuhr), od zeszłego czwartku można oglądać na skwerku przed głównym wejściem do Galerii Bałtyckiej:

 

Wystawę można oglądać do połowy sierpnia br. Więcej informacji na stronie Fundacji.

Podziel się tym ze światemEmail this to someone
email
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest

4 komentarze na temat “Wystawa plenerowa o historii Wrzeszcza

 1. Szanowny autorze , czas pomyśleć o
  Muzeum Dzielnicy , historia zachowana odrębna struktura, jedyna nie zniszczona cześć Gdańska po II wojnie , znakomite dokonania naukowe , faktycznie 3 Noblistów! , przemysłowe DAB , Oetker, środowiskowe /malarze , pisarze , sportowe /1 sza Złota medalistka po olimpijska po wojnie/ czy religijne /wizyty św.Jana Paweła ll / i wiele innych uzasadniają powołanie takiej placówki …

  • Szanowny Panie, nie mam, niestety, takiej mocy sprawczej. O takim pomyśle przebąkiwali radni Rady Dzielnicy Dolny Wrzeszcz – może jak mieszkańcy w większej liczbie zaczną się do nich zgłaszać z tym pomysłem, to spróbują pomysł wcielić w życie?

 2. Panie Jarku. Wystawę widziałem i obejrzałem dokładnie. To świetna prezentacja Wrzeszcza.
  Ale ludzie pędzący na zakupy w Galerii Bałtyckiej nie podchodzą do niej. Powinna stanąć nie tak daleko od drzwi wejściowych do galerii. Lepszym miejscem dla wystawy byłoby wnętrze galerii. W Manhattanie na parterze była podobna wystawa. O wiele więcej osób ją obejrzało.
  A teraz pytanie. Czy „Wrzeszcz na starej pocztówce, spacer drugi” już się pokazał? Gdzie można kupić ten album?

  Pozdrawiam serdecznie.

  • Panie Januszu, cieszę się, że prezentacja się podoba. Wszelkie uwagi dot. jej ustawienia proszę kierować do Fundacji Karrenwall (fundacja@karrenwall.eu) – ja odpowiadam tylko za treść.

   Drugi tom albumu utknął w wydawnictwie – niestety, kontakt się urwał…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *