Promocja 'Wrzeszcza na dawnej pocztówce’ – podsumowanie

Ostatnie kilka tygodni były obłędne – oczywiście w absolutnie pozytywnym sensie tego słowa. Nasza – tj. Jana Daniluka i moja – długo oczekiwana książka/album Wrzeszcz na dawnej pocztówce trafiła do sprzedaży i została przyjęta z ogromnym entuzjazmem, my sami zaś oficjalnie weszliśmy na salony. Czas więc chyba na małe podsumowanie.

wrzeszcz_na_dawnej_pocztowce

Album swoją prapremierę miał w czwartek, 20 marca, w Gdańskim Klubie Biznesu, którego siedziba mieści się w zabytkowej, odrestaurowanej z pietyzmem willi Rudolfa Patschkego przy ul. Uphagena we Wrzeszczu. GKB po raz kolejny pokazał, że docenia przeszłość miejsca, w którym działa, zakupując limitowaną edycję albumu dla swoich członków, przyjaciół i partnerów. W nagrodę tego jednego wieczora Klub miał nas na wyłączność. Prezentacja, uwieczniona na zdjęciach zamieszczonych tutaj, bardzo przypadła naszym gospodarzom do gustu.

Premierę książki zapowiadały artykuły w mediach: 14 marca w Rejsach – dodatku do Dziennika Bałtyckiego, 21 marca – na portalu Trójmiasto.pl, a 22 marca – na portalu internetowym Radia Gdańsk.

Premierową prezentację książki przeprowadziliśmy w sobotę, 22 marca, w Bibliotece Manhattan we Wrzeszczu, na zakończenie całodniowych obchodów urodzin dzielnicy, samego CH Manhattan oraz Katarzyny Figury. Prezentacja zgromadziła sporą publiczność, na stoisku Wydawnictwa Oskar przez cały dzień sprzedało się ponad 300 egzemplarzy książki. Fotorelację z wydarzenia można obejrzeć u niezawodnego Macieja Kosycarza.

Kilka zdjęć można też obejrzeć tutaj, natomiast tutaj entuzjastyczną relację ze spotkania zamieścił Henryk Jursz, historyczny bloger i autor bestsellerowej książki Koleją z Wrzeszcza na Kaszuby.

Album Wrzeszcz na dawnej pocztówce trafił do oficjalnej, księgarnianej sprzedaży w poniedziałek, 24 marca. Tego samego dnia promowaliśmy go w popołudniowej audycji na żywo w Radiu Gdańsk.

Szczególnie dużo energii włożyliśmy w przygotowanie „najgrubszego” spotkania z czytelnikami, które odbyło się we wtorek, 25 marca, w Nowej Synagodze we Wrzeszczu. Wraz z nami wystąpił nasz wydawca – znany kolekcjoner pocztówek i gedanaliów Krzysztof Grynder. Razem zaserwowaliśmy naszym czytelnikom dosyć obfitą ilość ciekawostek i smaczków, związanych z powstawaniem albumu. Pełen zapis spotkania można obejrzeć tutaj (raz jeszcze serdeczne dzięki, Tomku!), zaś galeria zdjęć dostępna jest tutaj.

W czwartek, 27 marca, wzięliśmy udział w uroczystym otwarciu Centrum Biurowego Neptun we Wrzeszczu, o czym napisałem tutaj. Nasz album w limitowanej okładce był prezentem dla zaproszonych gości.  Nazajutrz, 28 marca, obszerny artykuł o naszym dziele pojawił się na oficjalnej stronie Gdańska.

W czwartek, 3 kwietnia, zawitaliśmy na nasze podwórko, czyli do Dolnego Wrzeszcza – zaprezentowaliśmy nasze dzieło w Filii nr 18 WiMBP, która jest nam szczególnie bliska. Wreszcie w czwartek, 10 kwietnia, spotkaliśmy się z czytelnikami w Filii Gdańskiej WiMBP przy ul. Mariackiej. Przy okazji wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja o wartości architektoniczno-socjalnej dawnego wrzeszczańskiego budownictwa – ale temu poświęcę kiedyś osobny wpis.

Przed nami ostatnie, zdaję się, spotkanie – w czwartek, 17 kwietnia, o godz. 17:00 opowiemy o książce na spotkaniu w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku.

Przyznam, że jestem już nieco zmęczony – ale jest to zmęczenie bardzo pozytywne, zachęcające do dalszej pracy. W tym miejscu w imieniu Jana oraz swoim własnym serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przychodzą na nasze spotkania, kupują książkę i chcą dzielić z nami tę niezwykłą radość, płynącą z poznawania przeszłości najfajniejszej gdańskiej dzielnicy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *