„Nowa” Gedania przy al. Hallera

Dzisiaj znów będzie o Gedanii, ale tym razem optymistycznie i radośnie. Chociaż haniebnego sposobu likwidacji dawnego kompleksu sportowego przy ul. Kościuszki nie poniechałem, to jednak dziś chciałem kogoś za coś pochwalić.

Po zawirowaniach i konfliktach w łonie Gedanii S.A., wyodrębniony z niej Gdański Klub Sportowy „Gedania 1922” – spadkobierca tradycji przedwojennej i powojennej sekcji piłkarskiej słynnego klubu – zaczął użytkować teren uzyskany w spadku po oczyszczalni ścieków przy al. gen. J. Hallera 201.

Pojechałem obejrzeć to miejsce, przez całe życiu kojarzone z przenikliwym smrodem. No cóż, dawny smród pozostał, ale miejsce – rewelacja. Jak na razie dzięki wsparciu Miasta oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki gotowe są cztery boiska: dwa pełnowymiarowe z naturalną i sztuczną nawierzchnią oraz dwa zadaszone o wymiarach „Orlików”. Za budynki socjalne i magazyny tymczasowo służą blaszane kontenery, same trybuny zaś są „z odzysku” i stoją na słowo honoru.

Bardzo się cieszę z powyższego. Nie lubię piłki nożnej i w ogóle mnie ona nie interesuje, ale mam nadzieję, że „nowej”, doinwestowanej i „dopieszczonej” Gedanii uda się wrócić na mapę mentalną współczesnego, polskiego futbolu. Który jak który, ale ten klub na to zasługuje.

PS. Więcej o historii Klubu Sportowego „Gedania” znajdziecie oczywiście w mojej książce Dolny Wrzeszcz i Zaspa (współautor: Jan Daniluk; s.134-141).

3 komentarze na temat “„Nowa” Gedania przy al. Hallera

  1. A czy planowane jest jakieś… otwarcie tego nowego zespołu boisk? Jakaś uroczystość? Może impreza sportowa? Będzie okazja, aby to wszystko pooglądać „od wewnątrz”, np. z przedstawicielem Gedanii 1922? Coś wiadomo na ten temat..?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.